Kogo wspieramy?

W październiku zeszłego roku, piątego dnia wspinaczki na Drodze Czeskiej w północnej ścianie Shivlingu, na wysokości 6300 m. zmarł partner Łukasza – Grzegorz Kukurowski. Po jego śmierci Łukasz przez 3 dni samotnie wycofywał się ze ściany. Nie powiodły się 3 kolejne próby podjęcia go przez śmigłowiec. Łukasz zginął w trakcie ostatnich zjazdów, umarł na rękach idących mu na pomoc kolegów.

Był wspaniałym tatą trójki dzieci i ukochanym mężem Basi. Razem się wspinali, jeździli na nartach i podróżowali, razem startowali w zawodach. Łukasz pracował jako dyrektor operacyjny w dużej korporacji. Jego szczerość, otwartość, energia i radość życia udzielały się innym, dla wielu przyjaciół i współpracowników był inspiracją do działania.

Basia i Łukasz z dziećmi po jednym z trójmiejskich biegów

Żona Łukasza – Basia jest chirurgiem dziecięcym, pracuje w Klinice Chirurgii Dziecięcej GUMed. 2 lata temu otworzyła kolejną specjalizację – chirurgię plastyczną w Klinice Chirurgii Plastycznej GUMed. W obecnej sytuacji ukończenie przez Basię tej specjalizacji jest konieczne odzyskania stabilności finansowej. Chcemy i możemy pomóc jej w tym trudnym momencie. Taki jest cel naszej akcji: umożliwić Basi dokończenie specjalizacji.